Online Rezervasyon

HAKKIMIZDA

Tanrıçaların Beyaz Cenneti

Genel Bilgiler

Bendis Beach Hotel, Bodrum yarımadası-Turgutreis Akyarlar – Kemer Mevkiinde Yunan-KOS Adası’ nın muhteşem manzarası ile karşı karşıya bulunmaktadır. Odaları ve genel kullanım alanlarıyla, Siz misafirlerimizin konforu için, Bodrum mimarisine de hakim olan, mavi ve beyaz renklerde dekore edilmiş olan odaları ve genel mimarisiyle 7 farklı bloğa ayrılan otelimiz, herşey dahil konseptini sunarak; yaz sezonu boyunca, siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.
Otelimiz, Turgutreis’e 5 km, Bodrum merkeze 24 km, Bodrum-Milas havaalanına 55 km mesafededir. Bodrum yarımadasının birçok yerine dolmuşla ulaşım sağlamak, Turgutreis’ten her gün yapılan seferlerle de Kos adasına yolculuk mümkündür.

Tesisimiz bedensel engelli misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlanmıştır.

Ayrıca sigara içilmeyen odalarımız mevcuttur.

Plaj

Bendis Beach Hotel bulunduğu mevkii itibariyle, Bodrum yarımadası’nın en iyi sörf merkezine sahiptir. Otelimiz; denize 50 m. mesafede olup, mavi bayrakla ödüllendirilmiş özel kumsala sahiptir. Havuzumuzda şezlong, şemsiye, minder ve havlu siz misafirlerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Tarihte Bendis;

Tanrılar ve kahramanlar hakkında hikayelerden oluşan sözlü edebiyatla yaratılmış ve yaygınlaşmış olan Yunan mitoljisinde; insan görünümünde yeryüzüne gönderilen, her tanrı ve tanrıçanın ayrı bir görünüşü, ilgi alanı, kişiliği ve uzmanlık alanı vardı. M.Ö 424’de Atinperikles devrinde ismi geçen tanrıça BENDiS’in yeryüzüne tanrıça olarak gönderilmesinin sebebi; insanoğluna ay ve uzayın bilmecesini araştırmayı öğretmekti. M.Ö. V. – IV. yy.’larda At-tike’de eski Trakya’da halk BENDiS’e ay tanrıçası olarak, ibadet etmekteydi, Yunanistan’da çoğu zaman BENDiS, Artemis ve Hekate ile özdeşleştirilirdi.

Bendis Beach Hotel

5828 Mutlu Misafir
7586 Geceleme
1024 FİRMA
1953 MUTLU COCUKLAR